W sieci da się wynaleźć bez najmniejszego kłopotu kilka jeśli nie kilkanaście porównywarek kredytowych. W rzeczywistości nie ma łatwiejszego szukania oferty dla nas. Definiujemy kwotę, czas kredytowania i porównywarka kredytowa prezentuje nam setki ofert. Co więcej, możemy sobie daną ofertę zamówić przez kontakt z doradcą.
Wszystko wydaje się łatwe tylko że…

Niejednokrotnie przy składaniu wniosku dostajemy informację, że nie osiągniemy kredytu ponieważ nie spełniamy warunków banku.

Niestety porównywarka kredytowa tylko zestawia propozycje, podpowiada jaki kredyt jest najtańszy, pokazuje ukryte elementy oferty kredytowej, jakich w reklamie danego banku nie można znaleźć, jednak porównywarka kredytowa nie definiuje, że w danym banku kredyt na pewno uzyskamy.

Każdy bank ma swoją własną politykę, w jednym nasza zdolność kredytowa będzie należyta do otrzymania kredytu, w innym natomiast nie.

Jak składać wniosek o kredyt aby zmniejszyć możliwość odrzucenia wniosku?
Porównanie kredytów prawdę powie!
Warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, zasadniczo w większych porównywarkach kredytowych jest opcja skorzystania z pomocy doradcy kredytowego w pełni za darmo.
Porównania kredytowe są bardzo przydatne, warto z nich korzystać wybierając kredyt, należy jednak pamiętać, że to bank rozsądza czy udzieli danej osobie kredytu.